HAMUR İŞLEME MAKİNALARI

Hamur Prosiyonlama Hazneleri 250, 350 ve 450 litrelik kapasitelerde üretilmektedir. Tamamen paslanmaz çelikten üretilen porsiyonlama hazneleri teflon kaplıdır ve kesme tartma makinesine otomatik olarak hamur beslemektedir. Hamur porsiyonlama makinesi pnömatik olarak çalışan, paslanmaz çelikten imal ve teflon kaplı bıçak yardımıyle porsiyonlama işlemini gerçekleştirir. Kesme tartma makinesi haznesindeki hamur seviyesini kontrol ederek otomatik olarak çalışır ve hamur işleme makinesinde maksimum hamur miktarını sürekli sağlar.


Kesme Tartma Makineleri endüstriyel ve yarı endüstriyel olarak iki farklı katagoride üretilmektedir. Endüstriyel makinelerde 9.000 adet/saate kadar çıkabilen kapasiteye karşın yarı endüstriyel makinalarda gramaj aralığına bağlı olarak kapasite 6.000 adet/saate kadar çıkabilmektedir.

Konik Yuvarlama Makinaları özel döküm malzemeden üretilmekte olup tamamen teşon kaplıdır. Saatlik kapasitesi 4.500 adet/saate kadar çıkabilen bu makinada merkezi kanal ayar sitemi, hava üşeme sistemi ve opsiyonel olarak motorlu unlama bulunmaktadır.

Aradinlendirme Makineleri kapasiteye ve dinlendirme süresine göre üretilmektedir. Tamamen paslanmaz çelik şaseden imal edilen aradinlendirme makinelerinde yapışmayı önleyici taslar, hamur aktarma kanallarında teşon kaplama ve hamur çıkışında çift yönlü çalışabilen konveyör kullanılmaktadır.


Hamur fiekillendirme Makineleri de endüstriyel ve yarı endüstriyel olarak iki ayrı katagoride üretilmektedir. Endüstriyel makinelerde 4.000 adet/saate kadar, yarı endüstriyel makinelerde ise 2.500 adet/saate kadar üretim yapılabilmektedir. fiekillendirme girişinde ürün merkezleme silindirleri bulunup, ürüne göre tek veya çift yastıklı şekillendirme makinesi seçimi yapılabilmektedir.

Hamur İşleme Konveyörü küçük gramajlı ( 40 – 150 gr) ürünlerin şekillendirilmesi için üretilmiştir. Kesme tartma ve yuvarlama makinesinden çıkan yuvarlanmış hamurlara sandviç veya hamburger ekmeği formunda şekil vermek için kullanılmaktadır. fiekillendirme hattının kapasitesi 3.500 adet/saate kadar çıkabilmektedir.